KLİNİK PLATES

Pilates günümüzde çok sık tercih edilen spor yöntemlerinden biridir. Klinik pilatesise normal pilatesten biraz daha farklıdır. Normal pilates genellikle kas kütlesi arttırmak, formda kalmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapılırken Klinik pilates genellikle kas ve iskelet sistemindeki rahatsızlıklar için özel pilates ekipmanları kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir.

NEDİR

KLİNİK
PİLATES

Pilates günümüzde çok sık tercih edilen spor yöntemlerinden biridir. Özellikle sakatlanma riskleri doğru spor programıyla en aza indirilebildiği için tercih edilmektedir. Klinik pilates ise normal pilatesten biraz daha farklıdır. Normal pilates genellikle kas kütlesi arttırmak, formda kalmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapılırken Klinik pilates genellikle kas ve iskelet sistemindeki rahatsızlıklar için özel pilates ekipmanları kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir. Klinik pilatesin diğer artılarından biri de hem fiziksel fonksiyon bozukluklarının önüne geçmesidir. Kas ve beden sağlığına da çok iyi gelir. Danışanların rahatsızlıklarını giderirken bir yandan da fiziki güç kazanmalarını sağlar. Klinik pilateste de normal pilates gibi ekipmanlar kullanılabilir. Kişiye özel hazırlanan programlar ilgili kişi tarafından bireyin sağlık sorununa göre belirlenir. İhmal edildiğinde cerrahi işlem gerektirebilecek bazı rahatsızlıklara bile klinik pilates iyi gelebilmektedir. Bu yüzden bedensel rahatsızlıklarda cerrahi işlemden önce mutlaka rehabilitasyon merkezlerine gelip rahatsızlığınıza göre ön muayene yaptırmanız sizi ameliyat gibi zorlu işlemlerden ya da sürekli devam eden ilaç tedavisinden kurtarabilir.

Klinik Pilates Hangi Durumlarda Yapılır?

Klinik pilates halk arasında sıklıkla görülen fiziksel fonksiyon bozukluklarında kullanılabilir. Danışanların rahatsızlıklarına göre hazırlanacak programlar değişkenlik gösterebilir. İyileşme süreci genelde hızlıdır ama bu hızı etkileyen bazi faktörler vardır. Yaş, kas kuvveti, esneklik gibi unsurlar iyileşme sürecinde etkilidir. Klinik pilatesin etkili olarak uygulandığı rahatsızlıklar şunlardır:

Omurgada meydana gelen rahatsızlıklar

Bel-boyun fıtığı/p>

Duruş Bozuklukları

Menisküs

Çapraz bağ yırtılmaları

Kas ve Tendon Yaralanmaları

Diz ve Kalça Problemleri gibi sağlık problemlerindeki şikayetleri azaltmak için yapılır.

Klinik Pilates Hangi Sıklıklarda Yapılır?

Klinik pilates uygulaması, bireye özel hazırlanan programlarla oluşturulur. Genel olarak haftada 3 ya da 4 kez 45 dakikalık antrenmanlarla yapılır.

Klinik Pilates Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde bulunan son teknoloji pilates aletleriyle ve deneyimli hocalarımız eşliğinde yapılır. Klinik pilatesinde normal pilates gibi uygulama teknikleri geniştir. Bu durumda danışanın rahatsızlığına ve fiziki durumuna göre belirlenebilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.