ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

Fizik tedavi ve rehabilitasyon alanının alt dalı olarak yer almaktadır. Kas ve iskelet sistemindeki birçok cerrahi işlem gerektiren rahatsızlıkları rehabilite edip tedavi sürecini hızlandırmayı hedefler. En temel amaç hastanın fiziki fonksiyonlarını iyileştirip sağlıklı bir vücuda sahip olmasını sağlamaktır.

NEDİR

ORTOPEDİK
REHABİLİTASYON

Fizik tedavi ve rehabilitasyon alanının alt dalı olarak yer almaktadır. Kas ve iskelet sistemindeki birçok cerrahi işlem gerektiren rahatsızlıkları rehabilite edip tedavi sürecini hızlandırmayı hedefler. En temel amaç hastanın fiziki fonksiyonlarını iyileştirip sağlıklı bir vücuda sahip olmasını sağlamaktır. Kişiye özel hazırlanan rehabilitasyon programlarında programlar uzun veya kısa süreli olabilmektedir. Cerrahi işlem gerektiren fonksiyon bozukluklarında ise işlem öncesi ve sonrası olmak üzere tedavi süreci başlatılır.

Ortopedik Rehabilitasyon Hangi Hastalıkların Tedavisinde Uygulanır?

Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları
Cerrahi işlem sonrası oluşan olumsuz semptomlar
Vücut yaralanmaları
Sinir sıkışması ve yaralanmaları
Çapraz Bağ Yaralanmaları
Menisküs Yırtılmaları
Damar hastalıkları
Burkulmalar ve Ezilmeler gibi kas-iskelet-sinir sistemiyle ilgili olan cerrahi öncesi ve sonrası yaşanan rahatsızlıkların tedavi edilmesi amaçlanır.

Ortopedik Rehabilitasyon Nasıl Uygulanır?

Fizyoterapistler ve fizik tedavi uzmanlarınca şikayeti olan hasta ön muayeneden geçirilir ve kişiye özel tedavi programı hazırlanarak tedavi süreci başlatılır. Ortopedik rehabilitasyonda ; özel rehabilitasyon teknikleri, germe ve yumuşak doku mobilizasyonları, özel kas teknikleri, fonksiyonel antremanlar vb. profesyonel fizik tedavi yöntemleri uygulanır. Bu tedavi süreci uzman terapistlerimiz ve hekimlerimiz tarafından en iyi şekilde yönetilir.

Ortopedik Rehabilitasyonda Tedavi Süreci Nasıldır?

Tedavi süreci; hastanın sağlık durumuna, klinik sonuçlarına, problemin şiddetine ve sürekli güncellenen tedavi yöntemlerine göre belirlenmektedir.

Artro Life Clinic olarak bu tedavide neleri hedefliyoruz?

Klinik olarak tedavi süreciniz bizim için çok önemlidir. Tedavi sonrasında sağlıklı bir vücuda sahip olmanızın dışında, bu süreci en hafif şekilde atlatmanız ve iyileşme sürecini en iyi şekilde geçirmeniz hedeflenir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.