OZON TEDAVİSİ

Ozon tedavisi, 1920'li yıllardan bu yana kullanılmış, nobel ödüllü bir tedavi yöntemidir. Hastanın şikayeti olan bölgeye ozon gazı uygulanarak tedavi edilmesi hedeflenir. Ozon gazı, üç oksijen atomundan (O3) oluşan renksiz bir gazdır. Ozon tedavisi özellikle bağışıklık sistemini uyarır ve vücut direncini artırmaktadır. Tedavi ağrısız ve acısız gerçekleştiği için birçok hasta ve hekim tarafından tercih edilmektedir.

NEDİR

OZON
TEDAVİSİ

Ozon tedavisi, 1920'li yıllardan bu yana kullanılmış, nobel ödüllü bir tedavi yöntemidir. Hastanın şikayeti olan bölgeye ozon gazı uygulanarak tedavi edilmesi hedeflenir. Ozon gazı, üç oksijen atomundan (O3) oluşan renksiz bir gazdır. Ozon tedavisi özellikle bağışıklık sistemini uyarır ve vücut direncini artırmaktadır. Tedavi ağrısız ve acısız gerçekleştiği için birçok hasta ve hekim tarafından tercih edilmektedir. Kliniğimizde uzmanlarımızın uygulayacağı ozon tedavisiyle dolaşım bozukluğu, göz hastalıkları, kanser gibi birçok rahatsızlığınız için tedavi mümkündür.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Ozon tedavisinin hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığı merak konusu olmaktadır. Genellikle:
Damar tıkanıklıkları
Bağışıklık sistemi bozuklukları
Cilt yaraları
Diyabet(şeker) hastalığı yaraları
Yatak yaraları ( temizleyici olarak ve iyileşmesi için kullanılır)
Romatizmal Hastalıklar (ağrı kesici ve iltihap giderici olarak kullanılır)
Kanser hastaları ( ışın tedavisi ve ilaç tedavisinde oluşan yan etkileri azaltır)
Kronik bağırsak hastalıkları
Hepatit B - C
Karaciğer Hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ozon tedavisinin çeşitli uygulama yöntemleri mevcuttur. Örneğin ; Hastadan 50-100 Cc kan alınır, ozon gazıyla ozonlaştırılır tekrar hastaya verilir. Yaklaşık olarak haftada 2-3 seans arasında uygulanır. Toplamda 10-20 seans uygulanabilir. Diğer bir örneği ; Hastadan 3-5 Cc kan alınır, ozonlaştırılır. Şırınga yardımıyla tekrar hastaya verilir. Bu yöntem genellikle alerjik durumlar ve akciğer problemlerinde kullanılır. Ayrıca yaraların temizliği için de ozonlu su kullanılan yöntemlerdendir. Bunların yanında bağırsak yoluyla da ozon tedavisi uygulanabilir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Ozon tedavisi hamileler, ileri derece kansızlık yaşayanlar, yüksek tansiyonu olanlar ve vb. sağlık sorunu yaşayan hastalara uygulanmaz. Olası yan etkiler oluşabileceği için bu durumlarda olan bireylere uygulanması sakıncalıdır.

Neden Ozon Tedavisi İçin Artro Life Clinic Tercih Edilmelidir?

Ozon tedavisi uygulanırken, uygulama esnasında doz ayarlaması dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde beklenmedik durumlarla karşılaşılabilir. Tüm bunları önlemek için ön muayeneden geçen hastaya uygulanacak gaz dozuna hekimler karar vermektedir. Uzman hekimlerimiz tarafından bu işlem en titiz şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu durum da yaşanılabilecek olumsuzlukları en aza indirmektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.